Үйл явдал

АВЬЯАСЛАГ ОЛОНЛОГЧУУД – УРЛАГИЙН БАГА НААДАМ

2021-2022 оны хичээлийн жилийн “Авьяаслаг Олонлогчууд” урлагийн бага наадам амжилттай болж өндөрлөлөө. Багш, сурагчдын тэсэн ядан хүлээж хөлс хүч, тэсвэр тэвчээрээ гарган сэтгэл зүрхнээсээ хичээнгүйлэн оролцдог тэмцээн уралдаануудын маань нэг бол яахын аргагүй “урлагийн бага наадам” байдаг билээ.
Энэ хичээлийн жилийн урлагийн бага наадмын гол зорилго нь хоёр жилийн турш хийгдэж чадаагүй учир хүүхэд нэг бүрийн авьяас чадварыг нээж, анги нийтэд нь хөдөлгөөн хийлгэх, чөлөөт цагаа анги хамт олонтойгоо хөгжилдөн өнгөрөөж улирлын турш хичээл сургалтын үйл ажиллагаагаар авсан ачаалал стресс бухимдлыг тайлах, тэднийг сэргээх, багаар ажиллах чадварыг нэмэгдүүлэх зорилготой байлаа.
Урлагийн бага наадмын дүн:
🔔2-3 дугаар ангийн төрөлд/:
Нийлбэр оноогоор:
🥇Нэгдүгээр байр- Отгонбаяр багштай 3в анги
🥈Хоёрдугаар байр- Баасанжав багштай 2б анги
🥉Гуравдугаар байр- Тунгалаг багштай 2в анги
Урлагийн төрлүүд:
1. Найрал дуу:
🥇Нэгдүгээр байр- 3в анги
🥈Хоёрдугаар байр- 2б анги
🥉Гуравдугаар байр- 3а анги
2. Гоцлол дуу:
🥇Нэгдүгээр байр- 3в анги М.Мөнхсондор
🥈Хоёрдугаар байр- 2в анги Намуунзул
🥉Гуравдугаар байр- 2а анги Л.Учрал
3. Бүжиг:
🥇Нэгдүгээр байр- 3в анги
🥈Хоёрдугаар байр- 2б анги
🥉Гуравдугаар байр- 2в анги
4. Хөгжим:
🥇Нэгдүгээр байр- 3в анги Г.Билэгжаргал
🥈Хоёрдугаар байр- 2б анги Б.Анирлан
🥉Гуравдугаар байр- 2а анги А.Амарбаяр
5. Шүлэг:
🥇Нэгдүгээр байр- 3в анги
🥈Хоёрдугаар байр- 2б анги
🥉Гуравдугаар байр- 2в анги
6. Чөлөөт үзүүлбэр:
🥇Нэгдүгээр байр- 3в анги
🥈Хоёрдугаар байр- 3б анги
🥉Гуравдугаар байр- 3а анги
🔔4-5 дугаар ангийн төрөлд:
Нийлбэр оноогоор:
🥇Нэгдүгээр байр- Цэцэнчимэг багштай 5б анги
🥈Хоёрдугаар байр- Энхжаргал багштай 5а анги
🥉Гуравдугаар байр- Мөнх-Эрдэнэ багштай 4б анги
Урлагийн төрлүүд:
1. Найрал дуу:
🥇Нэгдүгээр байр- 5б анги
🥈Хоёрдугаар байр- 4в анги
🥉Гуравдугаар байр- 4б анги
2. Гоцлол дуу:
🥇Нэгдүгээр байр- 5б анги Б.Отгон-Оргил
🥈Хоёрдугаар байр- 5а анги Л.Билгүүнзаяа
🥉Гуравдугаар байр- 4а анги Ү.Ану
3. Бүжиг:
🥇Нэгдүгээр байр- 4б анги
🥈Хоёрдугаар байр- 5б анги
🥉Гуравдугаар байр- 5а анги
4. Хөгжим:
🥇Нэгдүгээр байр- 5в анги Т.Энхжин
🥈Хоёрдугаар байр- 5а анги Б.Очиргэрэлт
🥉Гуравдугаар байр- 4а анги Б.Төгөлдөр
5. Шүлэг:
🥇Нэгдүгээр байр- 5б анги
🥈Хоёрдугаар байр- 4б анги
🥉Гуравдугаар байр- 4в анги
6. Чөлөөт үзүүлбэр:
🥇Нэгдүгээр байр- 4в анги
🥈Хоёрдугаар байр- 5б анги
🥉Гуравдугаар байр- 4б анги
🔔6-7 дугаар ангийн төрөлд:
Нийлбэр оноогоор:
🥇Нэгдүгээр байр- Болор-Эрдэнэ багштай 6б анги
🥈Хоёрдугаар байр- Амаржаргал багштай 6а анги
🥉Гуравдугаар байр- Мандахай багштай 7б анги
Урлагийн төрлүүд:
1. Найрал дуу:
🥇Нэгдүгээр байр- 6б анги
🥈Хоёрдугаар байр- 6а анги
🥉Гуравдугаар байр- 7б анги
2. Гоцлол дуу:
🥇Нэгдүгээр байр- 6а анги Х.Батзул
🥈Хоёрдугаар байр- 7б анги Б.Марал
🥉Гуравдугаар байр- 6б анги Э.Энхрийлэн
3. Бүжиг:
🥇Нэгдүгээр байр- 6а анги
🥈Хоёрдугаар байр- 6б анги
🥉Гуравдугаар байр- 7б анги
4. Хөгжим:
🥇Нэгдүгээр байр- 7б анги Эгшиглэн
🥈Хоёрдугаар байр- 6б анги Ч.Халиун
🥉Гуравдугаар байр- 7а анги С.Мишээл
5. Чөлөөт үзүүлбэр:
🥇Нэгдүгээр байр- 6б анги
🥈Хоёрдугаар байр- 6а анги
🥉Гуравдугаар байр- 7а анги
🔔8-9 дугаар ангийн төрөлд:
Нийлбэр оноогоор:
🥇Нэгдүгээр байр- Уранчимэг багштай 9а анги
🥈Хоёрдугаар байр- Чинбаатар багштай 9б анги
🥉Гуравдугаар байр- Энхзаяа багштай 8а анги
Урлагийн төрлүүд:
1. Найрал дуу:
🥇Нэгдүгээр байр- 9а анги
🥈Хоёрдугаар байр- 9б анги
🥉Гуравдугаар байр- 8б анги
2. Гоцлол дуу:
🥇Нэгдүгээр байр- 9б анги Энхмэнд
🥈Хоёрдугаар байр- 9а анги Хаш-Эрдэнэ
🥉Гуравдугаар байр- 8а анги Б.Ундрах
3. Бүжиг:
🥇Нэгдүгээр байр- 9а анги
🥈Хоёрдугаар байр- 8б анги
🥉Гуравдугаар байр- 8а анги
4. Хөгжим:
🥇Нэгдүгээр байр- 9б анги Дөлгөөн
🥈Хоёрдугаар байр- 9а анги Саруул
🥉Гуравдугаар байр- 8б анги Эмүжин, Уянгалхам
5. Чөлөөт үзүүлбэр:
🥇Нэгдүгээр байр-9а анги
🥈Хоёрдугаар байр-9б анги
🥉Гуравдугаар байр-8а анги
🔔10-12 дугаар ангийн мюзикл үзүүлбэрт:
Нийлбэр оноогоор:
🏆Шилжин явах цом- Л.Одон-Ертөнц багштай 12а анги
🥈Дэд байр- Г.Мөнхбаатар багштай 10а анги
🥉Гутгаар байр- Ганзориг багштай 11а анги
🎭Шилдэг эрэгтэй дүр:
12а анги Түмэндэмбэрэл
11а анги Бүрэнбилэгт
10а анги Төгөлдөр
🎭Шилдэг эмэгтэй дүр:
12а анги Уянга
🎭Шилдэг эрэгтэй туслах дүр:
10а анги Бадрах
12а анги Отгондоо
12а анги Билгүүн
12а анги Төрмөнх
11а Тэмүүлэн
🎭Шилдэг эмэгтэй туслах дүр:
12а анги Гантигмаа
Идэвхтэй оролцож, амжилт гаргасан нийт сурагч, багш нартаа халуун баяр хүргэе.